Dynamics Crm 365 Trial Hesabı Alma

Uzun süredir Dynamics CRM trial hesabı almadıysanız trial hesabı alma süreci eskisine göre biraz karışık gelebilir. Bunun sebebi Microsoft’un Dynamics CRM i sürekli olarak geliştirmesi diyebiliriz. Ürün tarafında yapılan geliştirmeler doğal olarak trial alma sürecini de değiştirmiş durumda. Bunun için nasıl trial hesabı alabileceğimizi ekran görüntüleriyle anlatmaya çalışacağım.

İlk olarak https://trials.dynamics.com adresine giriyoruz. Bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak.

Sağ alt köşedeki “Buradan kaydolun” linkine tıklıyoruz.

Çıkan ekranda “Hayır, kayıt işlemine devam et” seçeneğini seçiyoruz.

İlgili alanları doldurup next diyerek kaydımızı tamamlıyoruz.

Karşımıza gelen sayfada giriş yapacağımız sayfanın adresi ve kullanıcı adımız bulunmakta (bunları bir yere kaydedin). Set Up diyerek trial hesabımızın kurulumunu başlatıyoruz. Şimdi trial hesabımıza giriş yapalım. https://portal.office.com adresine girip oluşturduğumuz kullanıcı bilgileri ile giriş yapalım.

Bilgilerimizi yazıp giriş yaptığımızda karşımıza aşağıdaki ekran gelecek.

Sol alttaki “Bunların hiçbiri. Kuruluşumu özelleştirmeyin” seçeneğini seçerek Tam Kurulum diyoruz.

Artık Crm trial organizasyonumuz kurulmaya başladı. Bitmesini bekliyoruz.Bittikten sonra Crm organizasyonumuz açılacak ve karşımıza gelen ekran bizin bildiğimiz crm ekranlarından biraz farklı olacak.

Burdaki “CRM Hub” için yeni gelen özelliklerden diyebiliriz. Detaylı incelemesini, nasıl oluşturabileceğimizi/düzenleyebileceğimizi başka bir yazıda detaylı olarak ele alacağım. Yukarıdan Dynamics 365 yazısının yanındaki oka basıp çıkan yan menüden “Dynamics 365 – custom” seçeneğini seçiyoruz.

Burdaki “Dynamics 365 – custom” bizim oluşturduğumuz Crm organizasyonudur.

Karşılaştığımız arayüz alışık olduğumuz crm arayüzüne benzesede çok farklı. Bu yeni arayüze “Unified Interface” yani “Birleşik Arabirim” deniyor. Bununla ilgili detaylı bir yazı yazacağım. İsteyenler burdaki adresden de inceleyebilirler. Peki trial organizasyonumuzu eski alışık olduğumuz arayüze nasıl çevireceğiz?

Bunun için önce burdaki admin platformnuna giriş yapmamız gerekiyor.

Soldaki menüden “Ortamlar” seçeneğine tıklayın.

Ortamlar başlığı altında listelenen trial hesabımızı seçip yukarıdaki menüden “Ayarlar” a tıklayalım.

Gelen sayfada Ürün başlığı altındaki “Davranış” linkine tıklayalım.

Temel davranış kısmında farkettiyseniz “Yanlızca Birleşik Arabirim’ i kullan” diye bir seçenek var. Bu seçenek yukarıda bahsettiğimiz “Unified Interface” yani “Birleşik Arabirim” oluyor. Bu seçeneği kapatıyoruz.

Ve yeniden Crm organizasyonumuzu açıyoruz.

Trial organizasyonumuz artık klasik crm görünümüne geçmiş durumda. İyi çalışmalar.

Yararlanılan Kaynaklar: